TÜRKİYE  SANAL  EĞİTİM BİLİMLERİ KÜTÜPHANESİ                          Afyon Kocatepe Üniversitesi [Hazırlayan: Mustafa Ergün]
[Yazar ve Konuya Göre Arama][Fulltext ve İçindekiler Listesi][İngilizce Eğitim Siteleri][Türkçe Eğitim Siteleri]

Siyaset ve eğitim

Abbas Güçlü
  14 Ağustos 1998.
...
        Ayfer Atay'ın altını çizerek gururlandığı olay ise Beşiktaş'ın bir üniversite beldesi olması. Boğaziçi, Yıldız, Mimar Sinan, Galatasaray ve bazı vakif üniversiteleri Beşiktaş sınırları içinde. On binlerce öğrenciye evsahipliği yapıyor.

        İki saate yakın süren birifingde, o da Tayyip Erdoğan gibi eğitimi ve gençleri ağzına almadı. Sanki onun ilçesinde on binlerce öğrenci okumuyor!..

        Söz sırası bize gelince bu duyarsızlığının nedenini sordum. Ama doyurucu bir cevap aldım desem yalan olur. Ama en azından bundan sonrası için bu konuda daha duyarlı olacağını söyledi. Öğrencilerin bu bölgede en fazla sıkıntı çektiği konu barınma. Birkaç yurt, öğrencilerin ucuz yemek yiyebilecekleri, ders çalışabilecekleri, spor yapacakları gençlik merkezleri yapsa fena mı olur?..

        Başkan, halkın siyasetçiler üzerinde etkin olabilmeleri için "isteriz" noktasına gelmeleri gerektiğini söylüyor. Yani bu konuda öğrencilere çok iş düşüyor. Başkana bir şekilde ne istediklerini gidip ifade etmeleri gerekiyor. Ondan sonrası onun bileceği iş. Bende bıraktığı izlenim, istendiğinde, iyi anlatıldığında Beşiktaş'ta öğrenciler lehine pek çok yatırımın gereçekleşeceği...
        Tamamı